ترفند های کاربردی

چند تا دسکتاپ را روی یک سیستم مدیریت کن و چند تا کامپیوتر مختلف داشته باشید.

مولتی دسکتاپ

بسته به کاری که انجام می‌دهید ممکن است نیاز داشته باشید که چند دسکتاپ ایجاد کنید و به روی هر دسکتاپ کاری به خصوص را انجام دهید. این قابلیت ویندوز 10 زمانی بسیار کاربردی است که شما در حال انجام چند پروژه هستید ولی تنها یک مانیتور دارید و نمی‌خواهید پروژه‌ها را با هم اشتباه بگیرید.

برای استفاده از این قابلیت کافیست دکمه Win به اضافه Tab را فشار دهید تا برنامه‌های در حال اجرا باز شوند. حال کافیست از بالا سمت چپ New Desktop را انتخاب کنید تا به طور کلی یک صفحه دسکتاپ جدید باز شود.

زمانی که یک دسکتاپ جدید باز کنید کل برنامه‌های موجود در دسکتاپ قبلی دیگر نمایش داده نمی‌شوند و این یعنی به راحتی می‌توانید دو پروژه یا حتی چند پروژه را در کنار هم مدیریت کنید. برای جابجایی بین این صفحات دسکتاپ نیز تنها کافیست همان Win به اضافه Tab را انتخاب کرده و سپس بین صفحات دسکتاپ از بالا جابجا شوید.

 

توجه داشته باشید که شما می‌توانید هر تعداد از این صفحات دسکتاپ جدید باز کنید اما این موضوع تا حد بسیاری زیادی به میزان حافظه رم لپ تاپ یا کامپیوتر شما بستگی دارد و برای داشتن چند دسکتاپ حداقل باید رم لپ تاپ 8 باشد.

اگر لپ تاپ یا سیستم شما رم 16 به بالا داشته باشد احتمالا با هیچ مشکلی حین استفاده از چندین دسکتاپ مواجه نخواهید شد هرچند که پردازنده مرکزی نیز باید قدرت کافی برای اجرای برنامه‌ها داشته باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا